ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16253416
*
nr 1625 3416
Spegel
Nyrokoko, 71x45 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2024
kl 19:38:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 21:56:23
1
100 kr
1/6 03:44:41
2
150 kr
3/6 18:44:36
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1625 3416
Spegel
Nyrokoko, 71x45 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/5 21:56:23 | 1 | 100 kr |
| 1/6 03:44:41 | 2 | 150 kr |
| 3/6 18:44:36 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



